W sezonie jesiennym chcemy Państwu zaproponować integrację na bazie zagadki kryminalnejJ
Nic tak nie integruje (i intryguje!!!) jak mocne przeżycie:)
Program nosi nazwę „Niewyjaśniona tajemnica zabójstwa hrabiego” i cieszy się wyjątkowym powodzeniem wśród naszych Klientów, ponieważ pozwala wcielić się w role rasowych inspektorów układających z puzzli obraz zdarzeń.
Nasza „Zagadka”, jak pieszczotliwie nazywamy program, to zaproszenie do wyjścia ze strefy komfortu i zmierzenia się z narastającymi pytaniami: kto, czym, kiedy i dlaczego. To szansa na to, by dać upust szarym komórkom i sprawdzić, dokąd zawiedzie Was dedukcja oraz co czai się na pograniczy prawdy i kłamstwa…:)
„Niewyjaśniona tajemnica zabójstwa hrabiego” to doskonała gra team buildingowa. Jej głównym celem jest usprawnienie komunikacji, umiejętność współpracy oraz zespołowe rozwiązywanie problemów.
O tej grze nie da się zapomnieć. Doświadczenie, jakie w jej trakcie zdobywają uczestnicy jest na tyle żywe, że nie tylko wywołuje ciarki, ale pozwala wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce – na przykład w korporacyjnej rzeczywistości.
Przemyślana fabuła, ciekawe akcesoria i czekające w czasie śledztwa niespodzianki w połączeniu z możliwością własnoręcznego zbierania śladów metodami rodem z filmów detektywistycznych oraz podejrzanymi granymi przez prawdziwych aktorów zapewnią pełne zaangażowanie uczestników i sprawią, że emocje sięgną zenitu już na początku gry.
FABUŁA:
Ekscentryczny właściciel otoczonego mgiełką tajemnicy dworu, hrabia Hipolit Wielosławski, został znaleziony martwy w swojej posiadłości w sobotę w nocy. Przyczyna śmierci na razie pozostaje nieznana. Po przeprowadzeniu wstępnych oględzin miejsca zdarzenia, policja uznała okoliczności za podejrzane…
METODA:
Zespoły zdobywają informacje poprzez przesłuchiwanie świadków i poszukiwanie śladów w terenie. Role podejrzanych i świadków w grze przyjmują profesjonalni, odpowiednio ucharakteryzowani aktorzy, co pozwala na pełną interakcję i wciągnie uczestników do żywego i emocjonującego spektaklu. W trakcie zbierania śladów przed uczestnikami postawione są wymagające zadania, wpisane w fabułę Gry, których wykonanie oprócz wysiłku fizycznego i intelektualnego wymaga współpracy i dobrej komunikacji w zespole.
Połączenie niebanalnych zadań logicznych z prawdziwymi technikami kryminalistycznymi zapewnia największe emocje nawet najbardziej wymagającym uczestnikom. Po zebraniu i przeanalizowaniu wszystkich dostępnych danych uczestnicy tworzą swoją wersję kryminalistyczną (tezę), w której wskazuje zabójcę, motyw, miejsce i narzędzie zbrodni. Kulminacyjny punkt programu stanowi proces, podczas którego uczestnicy wskazują wytypowanego przez siebie zabójcę i ostatecznie dowiadują się, kto tak naprawdę zabił.