MPI Poland Chapter kontynuuje cykl spotkań edukacyjnych MPEC. Głównym założeniem projektu jest ciągły rozwój kompetencji Meeting plannerów. Koniecznie przeczytajcie o tym, co działo się podczas pierwszych w tym roku warsztatów szkoleniowych zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu.
Warsztaty „Dobre praktyki w zarządzaniu projektami eventowymi – jak sobie pomóc ogarnąć chaos” mają na celu pokazanie specyfiki projektów oraz wagi ich uzasadnienia z punktu widzenia biznesowego. Przybliżają uczestnikom etapy w pracy projektowej, dają możliwość przećwiczenia ważnych narzędzi potrzebnych do zarządzania projektem w zakresie min.: analizy ryzyka, podziału prac czy tworzenia harmonogramu.
Szkolenie poprowadził w obu miastach trener, a zarazem himalaista – Marek Romanowicz. Pokazał, na czym polega kompleksowe podejście do zarządzania projektami i jakie są tu najlepsze praktyki. Przygotował studia przypadków i angażujące zadania, budujące umiejętności istotne w pracy project managera. – To było bardzo interesujące szkolenie, trener skoncentrował się na praktycznych aspektach zarządzania projektami, uzupełniając teorię ciekawymi i dobrze dobranymi przykładami –mówi Katarzyna Kłobukowska z firmy Grow.
– Myślę, że każdej osobie pracującej w dynamicznym i wrażliwym na zmiany środowisku – a przemysł spotkań niewątpliwie do takiego należy – potrzebna jest chwila na taką refleksję. Poza praktycznymi względami wydarzenia, trzeba podkreślić, że było ono okazją do networkingu z przedstawicielami branży – dodaje Monika Dembińska z Poznań Convention Bureau.
Organizatorzy podkreślają istotne wsparcie ze strony Poznań Convention Bureau oraz Wrocław Convention Bureau, które objęły warsztaty patronatem branżowym i dzięki temu pomogły dotrzeć do lokalnych przedstawicieli przemysłu spotkań tych miast.
– Niezmiernie się cieszę z tak pozytywnego odzewu branży poszczególnych regionów, które odwiedzamy z naszym programem. Ze spotkania na spotkanie widzę, jak grono ludzi zainteresowanych rozwojem w branży się powiększa, czego dowodem są uczestnicy warsztatów, którzy decydują się na uczestnictwo w kolejnych a nawet zaczynają podróżować z nami po Polsce, podążając za nowymi obszarami i tematami – podkreśla Marta Kicler, prezes MPI Poland Chapter.
Głównym założeniem projektu MPI Poland Chapter jest ciągły rozwój kompetencji Meeting plannerów. – To ogromna satysfakcja, móc projektować dla naszej branży wyselekcjonowane pod względem jakości i zawartości spotkania rozwojowe, a następnie obserwować, jak entuzjastycznie ludzie reagują, jak żywe pokazują zainteresowanie tematem – mówi Monika Dymacz-Kaczmarczyk, wiceprezes ds. edukacji MPI Poland Chapter.
Ostatnie spotkanie z obszaru „Narzędzia” odbędzie się już 6 marca 2018 r. w Lublinie.
MPI Poland Chapter już zaprasza przedstawicieli przemysłu spotkań z całej Polski na kolejnych sześćwarsztatów bazujących tym razem na obszarach: potencjał i motywacja, które odbędą się w II i III kwartale tego roku.